Z życia przedszkola rok 2021/2022

 WIZYTA PANÓW STRAŻAKÓW - 23 VI 2022 r.
Czterech Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów – Budziwój przyjechało do naszego przedszkola dwoma wozami strażackimi. Nasi goście zaprezentowali wyposażenie pojazdów, a także opowiedzieli o swojej ciekawej pracy. Chętne przedszkolaki mogły wsiąść do wozu, wejść na platformę podnośnika czy nawet użyć węża gaśniczego. Odwiedziny Strażaków wzbudziły jak zawsze wielki entuzjazm u dzieci. Panom Strażakom bardzo dziękujemy za przybycie do nas i za ciągłą gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi. Szczęść Boże.
DZIEŃ DZIECKA - 1 VI 2022 r.
Dzisiaj Święto wszystkich dzieci. Od rana panowała radosna i świąteczna atmosfera. W tym dniu MISIE i SARENKI wyjechały do Sali zabaw KOLOROWY ŚWIAT, a WIEWIÓRKI i ZAJĄCZKI do Sali zabaw FANTAZJA w Rzeszowie. Dzieci do przedszkola wróciły radosne i szczęśliwe.

  AUDYCJA MUZYCZNA - 1 VI 2022 r.
W naszym przedszkolu to juz kolejna audycja prowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Tematem przewodnim spotkania z muzyką było poznanie instrumentów dętych drewnianych. Dzieci   miały okazję zobaczyć oraz posłuchać gry na klarnecie oraz na całej „rodzinie” saksofonów m.in.

  • Saksofonie sopranowym – kształtem przypomina prostą rurę. Jego brzmienie jest bardzo delikatne i przez wielu muzyków nazywane wręcz „słodkim”.
  • Saksofonie altowym – to najpopularniejszy rodzaj saksofonu. Jego brzmienie jest ciepłe i bardzo bogate, natomiast kształtem przypomina odwróconą literę S.
  • Saksofon tenorowy – jest to saksofon średniej wielkości, w kształcie odwróconej litery S i o bardzo czystym brzmieniu.

Wszystkie typy saksofonów, różnią się między sobą zakresem dźwięków oraz wielkością samego instrumentu. Ciekawostką dla dzieci było to, ze pomimo wyglądu
i materiału z jakiego wykonane są instrumenty należą do instrumentów dętych drewnianych,
a zawdzięczają to drewnianemu stroikowi wewnątrz instrumentu. Spotkania są niezwykłą okazją nie tylko do wzbogacenia wiedzy dzieci, obcowania z instrumentami
i muzykami profesjonalnie zajmujących się muzyką, ale także stwarzają okazję do rozbudzenia wrażliwości muzycznej u dzieci i aktywnego ich udziału w zajęciach.

KONCERT
 MOBILNEJ FILHARMONII - 9 V 2022 r.
Wraz z muzykami Mobilnej Filharmonii pięknie ubranymi w ludowe stroje zwiedzaliśmy różne regiony Polski, w tym nasz rzeszowski. Zaprezentowana  muzyka ludowa, tańce i śpiewy bardzo nam się podobały. Już zastanawiamy się:  W który region Polski udać się na wakacje?.
MAJ - MIESIĄC MARYI 
W miesiącu maju pozdrawiamy modlitwą, pieśniami i piosenkami Maryję, Mamę Jezusa i naszą.  Robimy piękne kapliczki w naszych salach i ozdabiamy kwiatami dla Maryi oraz wzajemnie zachęcamy się do udziału w nabożeństwie majowym w naszym kościele.  
SPOTKANIE Z PANEM GRAFIKIEM - 29 IV 2022 r.
Dzień dzisiejszy w grupie Wiewiórek  upłynął na spotkaniu z  rzeszowskim artystą grafikiem i ilustratorem  – p. Jarosławem. Nasz Gość pokazał nam swoje prace, objaśniał różnice między technikami jakich użył przy wykonaniu obrazów – malarstwo olejne oraz grafika komputerowa;  opowiedział  i przedstawił w  jaki sposób powstaje komiks -  ponieważ wykonuje takie projekty zawodowo. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy  ilustrację pt.: Ucieczka Irusiaz udziałem prawdziwego „modela” – Irusia.
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE - 27 IV 2022 r.
Tego dnia do grupy Wiewiórek  przybyła p. Aldonka – Kierownik Biblioteki Publicznej Filia nr 5. Jak zawsze spotkania są wyjątkowe, piękne, kolorowe i ciekawe po prostu bajkowe. Z panią Aldonką przenieśliśmy się do krainy Królowej Kolorów. Słuchając opowieści, aby dotrzeć do baśniowego królestwa, trzeba było wykonać wiele zadań i wiele się natrudzić.  Jednak warto było, ponieważ w świecie WYOBRAŹNI jest zawsze cudownie, kolorowo i nigdy nie ma nudy. 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22 IV 2022 r.
Dzień Ziemi w przedszkolu upłynął w kolorach naszej Planety – zielonym. Każdy przedszkolak oraz nasze Panie miały na sobie „coś” w kolorze zielonym. Element ubrania, miał wszystkim przypominać o naszym udziale w Światowym Dniu Ziemi. Poza tym dzieci wykonywały zadania polecone przez Leśnych Duszków – rozwiązywały zagadki, malowały kolorowanki, śpiewały piosenkę Braciszkowie skrzydlaci, aby razem ze Św. Franciszkiem – Patronem ekologów , uwielbiać P. Boga za dar pięknej Ziemi i całego świata.
MOJE MIASTO, MÓJ REGION - 21 IV 2022 r.
Grupa Wiewiórek realizując temat tygodnia - Moje miasto, mój region, udała się z wizytą do naszego sąsiada p. Krzysztofa – artysty, plastyka, rzeźbiarza, nauczyciela. Pan Krzyś pokazał nam swoje prace, podzielił się pomysłami, oprowadził nas po swojej działce. Ku naszemu zadziwieniu stoi tam indiański szałas – tipi, weszliśmy do środka a tam rozpalone prawdziwe ognisko! Gdy usiedliśmy wygodnie na różnych matach i skórach, Pan Krzysztof opowiadał nam niezwykłe historie ze swoich podróży, pokazywał najróżniejsze pamiątki. Zachęcał , by na co dzień obserwować wszystko co nas otacza; dostrzegać piękno stworzonego przez P. Boga świata, a jeśli chcemy, to warto po prostu to namalować.   Tak jak on sam to robi , gdy stara się żyć w zgodzie z naturą a jako nauczyciel: uczy dziecii młodzież jak ważna dla każdego człowieka jest ekologia i odkrywanie w sobie talentów a także piękno miejsca gdzie się mieszka.Wspaniale mieć takiego Sąsiada – dziękujemy !
ŻYCZENIA WIELKANOCNE - 14 IV 2022 r.
W dniu dzisiejszym w sali Zajączków zebrała się cała nasza społeczność z przedszkola. Wszystkie Panie nauczycielki z dziećmi poszczególnych grup, Panie
z obsługi oraz Panie z kuchni. W ten sposób rozpoczęliśmy przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Uroczyście powitała nas s. Dyrektor i w kilku słowach przybliżyła czas Triduum Paschalnego. Obecny wśród nas ks. Proboszcz Mieczysław złożył wszystkim  serdeczne życzenia wielkanocne  i pobłogosławił zgomadzonych na uroczyste świętowanie  Zmartwychwstania Pana Jezusa. Na koniec wybrzmiało w śpiewie radosne  Alleluja!
KONCERT  MOBILNEJ FILHARMONII- 4 IV 2022 r.
 W naszym przedszkolu miała miejsce niezwykła lekcja muzyki pt.: W krainie wyobraźni. Wykonawcami byli muzycy z Mobilnej Filharmonii. Artyści po mistrzowsku zagrali dzieciom takie utwory jak: Poranek – Edvarda Grieg; Humoreska – Antonina Dvorak; Polka Trisch Trasch -  Johanna Straus II. Podczas spotkania przedszkolaki poznały budowę instrumentów min:  fletu poprzecznego, skrzypiec, pianina cyfrowego. Za każdym razem ciekawe stroje artystów oraz profesjonalizm gry na instrumentach , przynoszą dzieciom wiele korzyści i radości.
AUDYCJA MUZYCZNA – 30 III 2022 r.  
 Z kolejną audycją powitaliśmy Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem muzycy zaprosili dzieci do świata instrumentów dętych blaszanych.Gościem specjalnym był muzyk - p. Krystian, który zaprezentował instrumenty min.: trąbkę indyjską, wykonana z bambusa, trąbka kibica, róg myśliwski.używany jest podczas polowań. Myśliwi grają na nim salwę myśliwską na rozpoczęcie i zakończenie polowania. Róg myśliwski można także zobaczyć na każdej poczcie, gdyż stanowi on logo Poczty Polskiej. Kolejnym intrumentem była trąbka skrzydłowa. Przywieziony model, był bardzo stary - został wypożyczony od muzyków orkiestry dętej z miejscowości Gać. To na takiej samej trąbce grany jest hejnał z Wieży Mariackiej w Krakowie. Dzieci zobaczyły także - trąbkę wentylową i kornet, który jest jej większą odmianą, a dzięki temu dźwięk wydobywany z niego jest bardziej melodyjny. Przedszkolaki zapoznały się także z trąbką piccolo. To bardzo trudny instrument, dlatego grają na nim tylko dorośli. Ostatnim instrumentem zaprezentowanym przez naszych gości była waltornia. Ciekawostką jest to, że gdyby ją rozprostować, miałaby 6 metrów długości !!! Oprócz instrumentów panowie zaprezentowali także tłumiki - tłumik elektryczny i klasyczny. 
TEATRZYK EDEN - 24 III 2022 r.
Do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt.:"Najpiękniejszy prezent". Była to historia małego chłopca , którego marzeniem było spędzenie świątecznego czasu z …Tatą. W spełnieniu tego pragnienia, pomagał Anioł Stróż Piotrusia oraz postacie bajkowe. Historia pokazuje, że tego, co tak naprawdę liczy się w życiu nie kupimy za żadne pieniądze, a największym darem jaki możemy ofiarować własnemu dziecku i innemu człowiekowi jest wspólnie spędzony czas.
BAL KARNAWAŁOWY - 10 II 2022 r.
W dniu dzisiejszym  w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały niezwykłe balowe stroje. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca, a w przerwach nie zabrakło karnawałowego poczęstunku. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom balu, którzy świetnie się bawili.
MOBILNE PLANETARIUM - 9 II 2022 r.
W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Mobilne Planetarium. Dzieci podczas spotkania zapoznały się z pojęciem planetoidy, komety, gwiazdy oraz sondy kosmicznej. Przedszkolakom to spotkanie bardzo się podobało i pozostawiło niesamowite wrażenia.
TEATRZYK EDEN – 17 I 2022 r.  
Do naszego przedszkola zawitał  Teatr Eden przedstawiając spektakl pt.,, Arka Noego’’. Głównym przesłaniem było niesienie pomocy innym i robienie dobrych uczynków. Dzieci poznały wspaniałych aktorów którzy wcielili się: w rolę głównego bohatera Noego, syna Noego- Jafeta, drugiego syna Noego- Sema, mieszkańca miasta orazw zwierzęta. Podczas spektaklu zostaje przybliżona historia biblijna podczas której Noe prośbę Pana Boga zbudował wielka Arkę, na której znajdowały się wszystkie zwierzęta.
WARSZTATY PLASTYCZNE – 22,23 XII 2021
W tych dniach nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, prowadzonych przez panią Barbarę Rak. Przepiękne, samodzielnie wykonane kartki, dzieci zabrały do domów, aby ozdobiły ich świąteczne stoły i ucieszyły bliskich. 
WIGILIA PRZEDSZKOLNA – 21 XII 2021
Tego dnia codzienny obiad w przedszkolu zamienił się w świąteczną uroczystość. Dzieci wspólnie kolędowały, wysłuchały słów Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, podzieliły się opłatkiem oraz złożyły sobie wzajemnie życzenia, a następnie zjadły wigilijny posiłek. Wszyscy poczuliśmy atmosferę Świąt  Bożego Narodzenia.
ZAJĘCIA  BIBLIOTECZNE – 15,17 XII 2021  
W tych dniach w naszym przedszkolu dzieci z grup „Zajączki” i „Wiewiórki” wzięły udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią kierownik Biblioteki Publicznej, Filia nr 5 w Rzeszowie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania opowieści Astrid Lingren pt. „Patrz, Madika, pada śnieg!” w niezwykłym Papierowym Teatrze Kamishibai.
ZAJĘCIA FITNESS – 14 XII 2021  
W naszym przedszkolu gościłyśmy Panie , które dla naszych przedszkolaków przeprowadziły zajęcia Fitness pt; „Świąteczny czas”. Ruch i zabawa to podstawowe potrzeby dzieci. Zajęcia „Fitness dla dzieci” dały im rozmaite możliwości do swobodnego, codziennego poruszania się. Przygotowane układy taneczne, odpowiednio dopasowane do wieku sprawiają ogromną radość dzieciom oraz dają okazję do nieustannego budowania pewności siebie w tej dziedzinie.|||
AUDYCJA MUZYCZNA – 8 XII 2021  
Dzieci z naszego przedszkola wzięły dziś udział w audycji muzycznej prowadzonej przez nauczycieli Szkoły Muzycznej YAMAHA z Rzeszowa. Tematem audycji były „Instrumenty smyczkowe”. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnego rodzaju skrzypiec. Wzbogaciły swoją wiedzę o takie pojęcia jak: staccato, legato, pizzicato i tremolo. Podczas audycji słuchały także pięknych utworów granych na skrzypcach.
ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU – 6 XII 2021  
Dzisiaj odwiedził nas długo oczekiwany Gość – Święty Mikołaj, który spotkał się z dziećmi każdej grupy przedszkolnej. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane na tę okoliczność piosenki i wierszyki. Św. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami, a na koniec każda z grup wykonała wspólne, pamiątkowe zdjęcie z tym Niezwykłym Świętym. Radości nie było końca!
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 3 XII 2021  
Uroczystość pasowania to ważny dzień w życiu naszych dzieci, gdyż od tej pory stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności
w formie wierszy, tańców i piosenek, a następnie miał miejsce oficjalny akt pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pluszowe misie oraz okolicznościowe dyplomy.
TEATRZYK EDEN – 18 XI 2021  
Dziś odwiedzili nas aktorzy Teatru Eden z Wieliczki z przestawieniem pt. „Opowieść o dobrym człowieku”. To historia o kupcu, który znalazł się w potrzebie, a wszyscy spotykający go ludzie okazują mu obojętność. W końcu znajduje się dobry człowiek, który wraz z dziećmi pomaga kupcowi. Spektakl ten pomógł przedszkolakom w znalezieniu odpowiedzi na pytania: co to znaczy być dobrym człowiekiem oraz na czym polega bezinteresowność.
 KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII – 9 XI 2021                  
Podczas koncertu pod tytułem "Warszawskie dzieci" zaprezentowane zostały pieśni, które zagrzewały do walki podczas powstania warszawskiego. Zabrzmiały takie utwory jak: Warszawskie dzieci, Pałacyk Michla czy Sanitariuszka Małgorzatka. Koncert bardzo nam się podobał. Dziękujemy.
ZAJĘCIA KULINARNE – 5 XI 2021
W dniu 5 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne, propagujące zdrowe odżywianie się. Zostały one przeprowadzone przez panią Iwonkę – szefową naszej kuchni. Pani Iwonka przybliżyła dzieciom w jaki sposób powstaje chleb, począwszy od zasiania ziarna w polu skończywszy na uformowanym bochenku, gotowym do upieczenia w piecu. Finalnie dzieci mogły skosztować tego ręcznie robionego pieczywa. Było pyszne, wszystkim bardzo smakowało!
SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT – 2 XI 2021
2 listopada 2021 r w naszym przedszkolu mieliśmy wizytę Pani Policjant, która zapoznała najpierw grupy młodsze, a później starsze z zasadami bezpieczeństwa. Opowiedziała jak powinniśmy się zachowywać podczas przechodzenia przez ulicę , przypomniała o zasadach ruchu drogowego. Pani policjant zwróciła także uwagę dzieciom jak należy się zachować w sytuacji zaczepiania przez osoby obce . Wizyta przebiegła w miłej atmosferze a dzieci dużo wyniosły z zajęć edukacyjnych.
WYJAZD DO KINA – 28 X 2021
28 października 2021 roku grupa Wiewiórek i Zajączków wybrała się do kina Helios na Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Dzieci miały przyjemność obejrzenia seansu filmowego pt; „Psi Patrol”. Ta opowieść była o bohaterskich pieskach i chłopcu , którzy zawsze niosą pomoc potrzebującym. W związku z tym, że wszystkie dzieci znają historię cudownych piesków dlatego pobyt w kinie wywołał na ich twarzach uśmiech i zadowolenie.
MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MODLITEWNA - 18 X 2021
Dzisiaj o godz. 9.00 dzieci z naszego Przedszkola (Misie, Sarenki, Wiewiórki i Zajączki) wraz z nauczycielkami modliły się na różańcu włączając się w ten sposób w międzynarodową kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. W tym roku wspólnie z dziećmi całego świata modliliśmy się o pokój i jedność oraz o ustanie pandemii .
WARSZTATY „MAŁY EKOLOG” – 13 X 2021
 Dzsiaj naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne  „MAŁY EKOLOG.”   Dzieci z zainteresowaniem poznawały zasady EKO. Wspaniałą, twórczą zabawą było dla dzieci tworzenie własnego lasu w słoiku, który mogły po zajęciach zabrać do domu. Udział w warsztatach pozwolił przedszkolakom przyswoić nową wiedzę o ekologii.
WYCIECZKA "Sarenek i Wiewiórek" DO PRZYLASKU - 11 X 2021 r.
W poniedziałek 11 października grupa  "Wiewiórek" i "Sarenek" udały się autokarem na wycieczkę do Przylasku. Tam podziwialiśmy jesienny las. Odgadywaliśmy nazwy drzew, zbieraliśmy dary jesienne – kolorowe liście, żołędzie, orzeszki buka. Podczas spaceru musieliśmy pokonać  różne przeszkody jak korzenie drzew, powalone drzewo oraz małe górki i dolinki. Cała nasza grupa dotarła do Kapliczki Matki Bożej . Dla Maryi zaśpiewaliśmy piosenkę „Koraliki”. Potem zjedliśmy smaczne śniadanko ,bawiliśmy się liśćmi, szukaliśmy zwierzątek , a że byliśmy cichutko udało się nam zobaczyć sarenkę, żuczka i  różne grzybki. Zauważone w lesie śmieci pięknie posprzątaliśmy. Szczęśliwi wracaliśmy  
do przedszkola dziękując Panu Bogu za piękną pogodę i wspaniałą wycieczkę.
WYCIECZKA "Zajączków" DO PRZYLASKU - 11 X 2021 r.

Przedszkolaki z najstarszej grupy „Zajączki” wyruszyły dziś do Przylasku autobusem MPK linią 37. Dla większości z nich było to niecodzienne doświadczenie. W Przylasku zastały ich przepiękne jesienne krajobrazy. Po dotarciu do kaplicy Maki Bożej Studziańskiej dzieci poprzez krótką modlitwę poleciły swoje rodziny opiece Maryi, a następnie posiliły się na tzw. „Pikniku w lesie”. Po tym przyszedł czas na zabawę w „Leśnych poszukiwaczy” - przedszkolaki podzielone na 4 grupy szukały drzew: buka, grabu, klonu i dębu, ich liści i owoców. Każda z grup wykonała swoje zadanie na medal! Po miłym pobycie w Przylasku nadszedł czas na powrót – tym razem pieszo. Z Przylasku do Przedszkola jest 4,5 km. Bez narzekania, z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach wróciliśmy cali i szczęśliwi.
WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ - 7 X 2021 r.
Dzieci z naszego przedszkola wraz ze swymi Rodzicami oraz Personel, zebraliśmy sią w kościele na nabożeństwie różańcowym. Prowadząc różaniec polecaliśmy Matce Bożej Różańcowej nasze Rodziny i tych wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom. Prosiliśmy takze o pokoj dla całego świata.
 MOBILNA FILHARMONIA - 28 IX 2021 r.
W dniu dziejszym odwiedzili nas muzycy z Mobilnej Filharmonii z koncertem edukacyjnym. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzania krajów Europy poprzez utwory muzyczne charakterystyczne dla danego kraju oraz poznały  piękne, barwne stroje. Koncert przedszkolakom bardzo się podobał  a muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 
 TEATRZYK EDEN - 22 IX 2021 r.
 Spektakl "Odważny Pastuszek" opowiadał o pasterzu Dawidzie, który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi zapanować nad złym humorem. Podczas przedstawienia dzieci pomagały aktorom budować zagrodę dla owieczek, śpiewały kołysankę dla niedźwiedzia i piosenkę dla Króla oraz uczyły się okazywania szacunku wobec słabszych i mniejszych. Dziękujemy Aktorom za piękne i pouczające  przedstawienie.
WYJAZD DO KINA HELIOS - 20 IX 2021 r.
Grupa "Zajączków" i Wiewiórek" wraz ze swoimi Paniami wybrały się do KINA HELIOS na seans filmowy pt.: „Luca”. Film dzieciom podobał się o czym świadczył dobry humor po wyjściu z kina oraz rozmowy na jego temat w przedszkolu.
WSPOMNIENIE ŚW. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FLIŃSKIEGO PATRONA PRZEDSZKOLA  - 17 IX 2021 r. 
W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie Patrona naszego Przedszkola – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zebrani na uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy  Bogu za dar naszego Świętego Patrona i za  Jego przyczyną prosiliśmy  o Bożą opiekę  w nowym roku szkolnym 2020/2021.
WYCIECZKA  DO „ZAGRODY SZMER” W GODOWEJ - 13 IX 2021 r.
Nasze przedszkolaki z grupy: „Sarenek”, „Wiewiórek” i „Zajączków” udały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody „Szmer” w Godowej. Na miejscu czekało na nie wiele ciekawych atrakcji, tj. przejazd bryczką, zbieranie dyni, kiszenie kapusty, czy też zabawy na wyjątkowym placu zabaw. Dzieci woziły się nawzajem w małych wózkach, prały ubrania z użyciem tary - jak za dawnych lat, łowiły drewniane rybki, bawiły się w piaskownicy wyposażonejw prawdziwe blaszane naczynia i drewniane łyżki, próbowały swoich sił na „aparaturze” do nauki dojenia krowy…
Przedszkolaki miały także okazję podziwiać z bliska i karmić zwierzęta hodowane w tym w gospodarstwie, tj. konie, kozy, owce, króliki, kury….
Zadowolenie, radość i euforia towarzyszyły dzieciom cały czas! Dzień wycieczki na pewno nie zostanie zapomniany!
UROCZYSTA MSZA ŚW.  - 1 IX 2021 r. 
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Zajączków" i "Wiewiórek" uczestniczyły w Mszy św.. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 2021/2022. Prosiliśmy dobrego Boga o błogosławieństwo, a Matkę Bożą Snieżną o  codzienną opiekę nad nami. Wzywaliśmy także Patrona naszego przedszkola św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego aby uczył nas kochć Boga i drugiego człowieka.

© 2024 Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi im. Św. Z. Sz. Felińskiego
ul. Ks. Kazimierza Guzego 4, 35-317 Rzeszów