Z życia przedszkola rok 2021/2022

ZAJĘCIA KULINARNE – 5 XI 2021
W dniu 5 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne, propagujące zdrowe odżywianie się. Zostały one przeprowadzone przez panią Iwonkę – szefową naszej kuchni. Pani Iwonka przybliżyła dzieciom w jaki sposób powstaje chleb, począwszy od zasiania ziarna w polu skończywszy na uformowanym bochenku, gotowym do upieczenia w piecu. Finalnie dzieci mogły skosztować tego ręcznie robionego pieczywa. Było pyszne, wszystkim bardzo smakowało!

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT – 2 XI 2021
2 listopada 2021 r w naszym przedszkolu mieliśmy wizytę Pani Policjant, która zapoznała najpierw grupy młodsze, a później starsze z zasadami bezpieczeństwa. Opowiedziała jak powinniśmy się zachowywać podczas przechodzenia przez ulicę , przypomniała o zasadach ruchu drogowego. Pani policjant zwróciła także uwagę dzieciom jak należy się zachować w sytuacji zaczepiania przez osoby obce . Wizyta przebiegła w miłej atmosferze a dzieci dużo wyniosły z zajęć edukacyjnych.

WYJAZD DO KINA – 28 X 2021
28 października 2021 roku grupa Wiewiórek i Zajączków wybrała się do kina Helios na Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Dzieci miały przyjemność obejrzenia seansu filmowego pt; „Psi Patrol”. Ta opowieść była o bohaterskich pieskach i chłopcu , którzy zawsze niosą pomoc potrzebującym. W związku z tym, że wszystkie dzieci znają historię cudownych piesków dlatego pobyt w kinie wywołał na ich twarzach uśmiech i zadowolenie.

MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MODLITEWNA - 18 X 2021
Dzisiaj o godz. 9.00 dzieci z naszego Przedszkola (Misie, Sarenki, Wiewiórki i Zajączki) wraz z nauczycielkami modliły się na różańcu włączając się w ten sposób w międzynarodową kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. W tym roku wspólnie z dziećmi całego świata modliliśmy się o pokój i jedność oraz o ustanie pandemii .

WARSZTATY „MAŁY EKOLOG” – 13 X 2021
 Dzsiaj naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne  „MAŁY EKOLOG.”   Dzieci z zainteresowaniem poznawały zasady EKO. Wspaniałą, twórczą zabawą było dla dzieci tworzenie własnego lasu w słoiku, który mogły po zajęciach zabrać do domu. Udział w warsztatach pozwolił przedszkolakom przyswoić nową wiedzę o ekologii.

WYCIECZKA "Sarenek i Wiewiórek" DO PRZYLASKU - 11 X 2021
r.

W poniedziałek 11 października grupa  "Wiewiórek" i "Sarenek" udały się autokarem na wycieczkę do Przylasku. Tam podziwialiśmy jesienny las. Odgadywaliśmy nazwy drzew, zbieraliśmy dary jesienne – kolorowe liście, żołędzie, orzeszki buka. Podczas spaceru musieliśmy pokonać  różne przeszkody jak korzenie drzew, powalone drzewo oraz małe górki i dolinki. Cała nasza grupa dotarła do Kapliczki Matki Bożej . Dla Maryi zaśpiewaliśmy piosenkę „Koraliki”. Potem zjedliśmy smaczne śniadanko ,bawiliśmy się liśćmi, szukaliśmy zwierzątek , a że byliśmy cichutko udało się nam zobaczyć sarenkę, żuczka i  różne grzybki. Zauważone w lesie śmieci pięknie posprzątaliśmy. Szczęśliwi wracaliśmy  
do przedszkola dziękując Panu Bogu za piękną pogodę i wspaniałą wycieczkę.

WYCIECZKA "Zajączków" DO PRZYLASKU - 11 X 2021 r.

Przedszkolaki z najstarszej grupy „Zajączki” wyruszyły dziś do Przylasku autobusem MPK linią 37. Dla większości z nich było to niecodzienne doświadczenie. W Przylasku zastały ich przepiękne jesienne krajobrazy. Po dotarciu do kaplicy Maki Bożej Studziańskiej dzieci poprzez krótką modlitwę poleciły swoje rodziny opiece Maryi, a następnie posiliły się na tzw. „Pikniku w lesie”. Po tym przyszedł czas na zabawę w „Leśnych poszukiwaczy” - przedszkolaki podzielone na 4 grupy szukały drzew: buka, grabu, klonu i dębu, ich liści i owoców. Każda z grup wykonała swoje zadanie na medal! Po miłym pobycie w Przylasku nadszedł czas na powrót – tym razem pieszo. Z Przylasku do Przedszkola jest 4,5 km. Bez narzekania, z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach wróciliśmy cali i szczęśliwi.

WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ - 7 X 2021 r.
Dzieci z naszego przedszkola wraz ze swymi Rodzicami oraz Personel, zebraliśmy sią w kościele na nabożeństwie różańcowym. Prowadząc różaniec polecaliśmy Matce Bożej Różańcowej nasze Rodziny i tych wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom. Prosiliśmy takze o pokoj dla całego świata.

MOBILNA FILHARMONIA - 28 IX 2021 r.

W dniu dziejszym odwiedzili nas muzycy z Mobilnej Filharmonii z koncertem edukacyjnym. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzania krajów Europy poprzez utwory muzyczne charakterystyczne dla danego kraju oraz poznały  piękne, barwne stroje. Koncert przedszkolakom bardzo się podobał  a muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

 TEATRZYK EDEN - 22 IX 2021 r.
 Spektakl "Odważny Pastuszek" opowiadał o pasterzu Dawidzie, który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi zapanować nad złym humorem. Podczas przedstawienia dzieci pomagały aktorom budować zagrodę dla owieczek, śpiewały kołysankę dla niedźwiedzia i piosenkę dla Króla oraz uczyły się okazywania szacunku wobec słabszych i mniejszych. Dziękujemy Aktorom za piękne i pouczające  przedstawienie.

WYJAZD DO KINA HELIOS - 20 IX 2021 r.
Grupa "Zajączków" i Wiewiórek" wraz ze swoimi Paniami wybrały się do KINA HELIOS na seans filmowy pt.: „Luca”. Film dzieciom podobał się o czym świadczył dobry humor po wyjściu z kina oraz rozmowy na jego temat w przedszkolu.

WSPOMNIENIE ŚW. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FLIŃSKIEGO PATRONA PRZEDSZKOLA  - 17 IX 2021 r. 
W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie Patrona naszego Przedszkola – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zebrani na uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy  Bogu za dar naszego Świętego Patrona i za  Jego przyczyną prosiliśmy  o Bożą opiekę  w nowym roku szkolnym 2020/2021.

WYCIECZKA  DO „ZAGRODY SZMER” W GODOWEJ - 13 IX 2021 r.
Nasze przedszkolaki z grupy: „Sarenek”, „Wiewiórek” i „Zajączków” udały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody „Szmer” w Godowej. Na miejscu czekało na nie wiele ciekawych atrakcji, tj. przejazd bryczką, zbieranie dyni, kiszenie kapusty, czy też zabawy na wyjątkowym placu zabaw. Dzieci woziły się nawzajem w małych wózkach, prały ubrania z użyciem tary - jak za dawnych lat, łowiły drewniane rybki, bawiły się w piaskownicy wyposażonejw prawdziwe blaszane naczynia i drewniane łyżki, próbowały swoich sił na „aparaturze” do nauki dojenia krowy…
Przedszkolaki miały także okazję podziwiać z bliska i karmić zwierzęta hodowane w tym w gospodarstwie, tj. konie, kozy, owce, króliki, kury….
Zadowolenie, radość i euforia towarzyszyły dzieciom cały czas! Dzień wycieczki na pewno nie zostanie zapomniany!

UROCZYSTA MSZA ŚW.  - 1 IX 2021 r. 
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy "Zajączków" i "Wiewiórek" uczestniczyły w Mszy św.. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 2021/2022. Prosiliśmy dobrego Boga o błogosławieństwo, a Matkę Bożą Snieżną o  codzienną opiekę nad nami. Wzywaliśmy także Patrona naszego przedszkola św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego aby uczył nas kochć Boga i drugiego człowieka.

© 2022 Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi im. Św. Z. Sz. Felińskiego
ul. Ks. Kazimierza Guzego 4, 35-317 Rzeszów