×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2021/12.10.2020

Z życia przedszkola rok 2020/2021


ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 
 2020/2021
Tradycyjnie spotkanie kończące rok przedszkolny odbyło się w naszym Kościele Parafialnym. Dzieci z "zerówki" słowem i piosenką podziękowały  za trud włożony w ich wychowanie, a następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św., którą celebrował ks. Proboszcz.  W modlitwę dziękczynną dobremu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny włączył się Personel i Dzieci naszego Przedszkola oraz ich Rodzice. 

WARSZTATY BEZPIECZEŃSTWA
 - 24 VI 2021 r.

Zasady postępowania w nagłych wypadkach powinien znać każdy, nawet najmłodsi. Z tego powodu dzieci z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez grupę PASSIO. Dzieci poznawały podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz utrwaliły numery alarmowe. Przedszkolaki pod czujnym okiem Instruktora, uczyły się opatrywania urazów oraz udzielania pierwszej pomocy. 

WIZYTA STRAŻAKÓW  - 17 VI 2021 r.

Wizyta Strażaków co roku wzbudza ogromne zainteresowanie przedszkolaków. I tym razem podczas spotkania dzieci z zapartym tchem słuchały ciekawostek o pracy naszych Gości z Ochotniczej Jednostki OSP Straszydle oraz oglądały wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Wspaniałym naszym Gościom STRAŻAKOM serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na następny rok.

DZIEŃ DZIECKA  - 31 VI 2021 r.

W tym roku ten wyjatkowy Dzień świętowaliśmy na placu zabaw, a o atrakcje i ciekawe zabawy zadbała zaproszona animatorka - Pani Karolina. Na przedszkolaków czekały także smakołyki i inne niespodzianki. Uśmiechnięte buzie dzieci i radość w ich oczach świadczyły o tym, że świetnie się bawiły, że to był wyjatkowy dla nich dzień.  

 DZIEŃ MAMY I TATY  - 26 V 2021 r.

 Jak co roku w maju, przedszkolaki przygotowują prezenty oraz występ, aby podziękować swoim Rodzicom za ich miłość i troskę. Dzieci włożyły wiele wysiłku , by zaskoczyć mamę i tatę miłą niespodzianką. Niestety w wyniku trwającej pandemii, rodzice nie mogli odwiedzić nas w przedszkolu, lecz mogli podziwiać swoje pociechy na przesłanych im filmikach z tego wydarzenia.. 

TEATRZYK EDEN  - 7 V 2021 r.

"Jonasz i niezwykła ryba" - w tym barwnym przedstawieniu aktorzy Teatrzyku EDEN w prosty sposób ukazali nam historię zycia Jonasza, człowieka uczciwego, ale nie zawsze posłusznego. Ta biblijna historia nauczyła nas, że każdy może popełnić błąd, jednak ważne jest, aby umieć się do niego przyznać i przeprosić. 

WARSZTATY EDUKACYJNE „BUDUJEMY ZAMKI Z KLOCKÓW” – 30 IV 2021 r.
 W trakcie  zajęć przedszkolaki  doskonaliły swoje zdolności konstrukcyjne oraz wyobraźnię przestrzenną tworząc budowle z użyciem klocków LEGO. Po wykonanej z wielkim zaangażowaniem pracy z zainteresowaniem oglądały zbudowane przez siebie zamki.

KONKURS RODZINNY O ŚW. JÓZEFIE – 19 IV 2021 r.

Dzieci z naszego przedszkola i wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastyczno-poetyckim pt. „Święty Józef – opiekun naszej rodziny”. Przygotowane w ramach konkursu piękne prace można było podziwiać w naszym Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Śnieżnej.

 WARSZTATY EDKACYJNE " POZNAJEMY ŚWIAT" - 19 III 2021 r.

 19 marca 2021 r.  odbyły się warsztaty edukacyjne z cyklu: "Poznajemy świat - Międzynarodowa Wielkanoc". Podczas warsztatów dzieci poznały znaczenie Wielkanocy i przyjrzły się jej symbolom.Poprzez zabawę poznały ciekawe polskie zwyczaje wielkanocne oraz tradycje wielkanocne innych krajów. 

AUDYCJA MUZYCZNA - 18 III 2021 r.

18 marca gościliśmy w naszym przedszkolu nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Każde spotkanie umożliwia dzieciom poznanie budowy nowych instrumentów i ich brzmienia oraz „zaraża” dzieci pasją do muzyki. Tym razem poznaliśmy instrumenty klawiszowe: pianino cyfrowe, pianino klasyczne, keyboard, pianino rolowane oraz keytar.

KATECHEZA
  -  rok szk. 2020/2021 

W naszym przedszkolu, w każdej grupie wiekowej odbywają się zajęcia z katechezy prowadzone przez s. Elżbietę Twaróg i s. Anielę Kołodziej. Zajęcia te pomagają rozwijać wiarę i przyjaźń dzieci z Jezusem zapoczątkowane w sakramencie Chrztu Świętego. Przedszkolaki odkrywają Boga jako Dobrego Ojca, który troszczy się o swoje dzieci, uczą się dostrzegać ślady Jego miłości w pięknie przyrody otaczającego świata, a także modlitwy, która jest podstawową formą naszego kontaktu z Bogiem.

Podczas zajęć z katechezy dzieci poznają:

- najważniejsze prawdy wiary katolickiej,

- krótki zarys historii zbawienia w oparciu o Pismo Święte;

- zwyczaje chrześcijańskie związane z obchodami roku liturgicznego, z istotą i znaczeniem najważniejszych Świąt i Uroczystości, tj. Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc Niepokalane Poczęcie, Zwiastowanie, Ofiarowanie Pańskie, Boże Ciało, itd.

- modlitwy, piosenki, tańce i wierszyki o treści religijnej;

- chrześcijańskie pojęcie dobra i zła, odkrywają znaczenie przykazania miłości Boga i bliźniego.

Dzięki katechezie przedszkolaki kreują w sobie prawidłowy obraz Boga, który towarzyszyć im będzie przez całe życie.

TEATRZYK EDEN
 - 26 II 2021 r.

Po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych Aktorów niezwykłego Teatrzyku EDEN. Przedstawienie pt.: „Wieża do nieba” ukazało nam że bycie „pępkiem świata” nie prowadzi do niczego dobrego. Nikt z nas nie może stawiać się nad innymi, gdyż każdy jest jednakowo ważny, a na pierwszym miejscu zawsze powinien być dobry Bóg.ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE – 18 II 2021 r.

18 lutego w grupie dzieci 5-letnich odbyły się zajęcia biblioteczne. Przedszkolaki miały okazję poznać opowiadanie o „Cioci Jadzi” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Dzieci doskonaliły umiejętności analizy i syntezy wyrazowej, odwzorowywały, tańczyły do utworu Chopina. Zajęcia były bardzo ciekawe, twórcze i różnorodne. Pięciolatki wykonały również portret tytułowej bohaterki techniką wydrapywania.BAL KARNAWAŁOWY - 11 II 2021 r.

Bal karnawałowy jest atrakcją lubianą przez dzieci, gdyż tego dnia przedszkolaki choć na chwilę mogą się przemienić w najbardziej lubiane przez siebie postacie. Oczywiście i u nas nie zabrakło wróżek, księżniczek, sportowców, zwierzątek i innych ciekawych przebrań. Dzieci świetnie się bawiły w swoich salach, przy wesołej i skocznej muzyce. Brały również udział w dostarczających emocji konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom oraz była doskonałą okazją do zintegrowania dzieci.DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 28 I 2021 r.

W tym roku, tak jak w poprzednich latach, świętowaliśmy wspólnie z dziećmi Dzień Babci i Dziadzia. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały występy artystyczne pod kierunkiem swoich nauczycieli. Wykonały piosenki, tańce i krótkie wierszyki, zrobiły również prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadziów. Niestety z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej Dziadkowie nie mogli wziąć bezpośredniego udziału w tym wydarzeniu. Mogli natomiast uczestniczyć w nim pośrednio dzięki przesłanym nagraniom.

TEATRZYK EDEN  - 27 I 2021 r.

27 stycznia  Aktorzy Teatrzyku EDEN z Wieliczki przedstawili dla nas spektakl pt. „Niespodzianka od serca”.  Dwaj bracia Kuba i Staś uświadomili  przedszkolakom, że jeśli chce się zrobić komuś niespodziankę i podarować mu prezent wcale nie musi on być drogi, najważniejsze by był podarowany  prosto z serca. 

AUDYCJE MUZYCZNE - ROK SZK. 2020/2021 

Przedszkolne Spotkania ze Szkołą Muzyczną Yamaha, które odbyły się 30 X, 13XI pt.: „W świecie gitar ”. Przybliżyły przedszkolakom świat muzyki, a w szczególności dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami i brzmieniem gitar. Niektóre z naszych milusińskich próbowały grać, za co w nagrodę otrzymały duże brawa.Następna audycja , tym razem Muzyczno – Taneczna, odbyła się 15 I we współpracy z Akademią Tańca Jazzowego „senSDance” . Dzieci miały okazję obejrzeć niecodzienny pokaz tańców wykonanych przez P. Katarzynę Inglot. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w audycji, spontanicznie reagowały na usłyszaną muzykę i zachwycały się pokazem .Serdecznie dziękujemy Szkole Muzycznej za przybycie i z niecierpliwością czekamy do kolejnego spotkania.ŚWIĘTY MIKOŁAJ - 3 XII 2020 r.

Dzisiaj od samego rana w naszym przedszkolu panowała podniosła atmosfera. Dzieci oczekiwały Niezwykłego Gościa św. Mikołaja. Długo przygotowywały się na to wspaniałe wydarzenie, ucząc się piosenek i poznając prawdziwą historię Świętego. Wreszcie nadszedł wyczekiwany moment i dał się słyszeć głos dzwonka. Przybył oczekiwany Goś, przyniósł worek prezentów  oraz dużo radości. Św. Mikołaju bardzo dziękujemy.WIGILIA PRZEDSZKOLNA- 23 XII 2020 r.

23 grudnia w odświętnych strojach uczestniczyliśmy w WIGILII PRZEDSZKOLNEJ. Ten wyjątkowy dzień w naszej przedszkolnej wspólnocie  rozpoczęliśmy od uważnego  wysłuchania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń. Następnie usiedliśmy przy świątecznie nakrytym stole do wspólnego posiłku. Tego dnia śpiewaliśmy już kolędy, a nasze serca przepełniała radość.UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ – XII 2020

Cała nasza Społeczność Przedszkolna wzięła udział w AKCJI CHARYTATYWNEJ ZBIERAJĄC ŻYWNOŚĆ NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA DLA RODAKÓW ZAMIESZKAŁYCH NA KRESACH WSCHODNICH. Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie się w pomoc innym świadczy, jak bardzo jesteśmy wrażliwi i chcemy pomóc tym którzy tej pomocy potrzebują. Bóg zapłać.

ADWENT – RORATY 2020

Adwent – chętne dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w Roratach Parafialnych pod hasłem „Cud nad cudami” i w ten sposób przygotowywały swoje serca na Boże Narodzenie. Siostra Elżbieta wraz z siostrą Anielą przez cały czas Adwentu towarzyszyły tym dzieciom podczas uroczystej procesji wejścia z lampionami oraz w czasie Mszy Świętej. Ten wyjątkowy czas jeszcze bardziej pozwolił nam odkryć jak wielkim Przyjacielem jest dla nas Pan Jezus i jak bardzo nas kocha!TEATRZYK EDEN  - 27 XI 2020 r.

Dzisiaj gściliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk "EDEN" z przedstawieniem pt.: "Zagubiona owieczka".  Przedstawienie uświadamia nam nam, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość. Uczy posłuszeństwa wobec rodziców, wyjaśnia że nie szata zdobi człowieka oraz tłumaczy kim jest prawdziwy przyjaciel. Humorystyczne sceny, improwizowane dialogi aktorów z publicznością tworzą spektakl, który na długo pozostanie nam w pamięci.PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 20 XI 2020 r.

Uroczystość pasowania to ważny dzień w życiu naszych dzieci, gdyż od tej pory stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. „Misie” zaprezentowały swoje umiejętności w formie wierszy, piosenek i tańców, a następnie miał miejsce oficjalny akt pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały misie oraz okolicznościowe dyplomy.„KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA…” - SPOTKANIE Z OKAZJI ŚWIĘTA  NIEPODLEGŁOŚCI - 10 XI 2020 r.

10 Listopada świętowaliśmy uroczyście w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem historią Polski przygotowywały się do tego Święta. Uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, deklamowaliśmy wiersze o naszej Ojczyźnie. Na końcu za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej kochanej Ojczyzny - Polski.  

ZAJĘCIA RUCHOWO - TANECZNE – rok szk. 2020/2021

Zajęcia ruchowo- taneczne realizowane są od 1 października 2020r. do 30 czerwca 2021r. Obywają się raz w tygodniu we wtorek. Celem tych zajęć jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy muzyczne oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Grupy są bardzo aktywne . Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach.

{gallery}galerie/2021/12.10.2020{/gallery}

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE – rok szk. 2020/2021

Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Biblioteką Publiczną w Rzeszowie – Filią nr 5, którą reprezentuje Pani Aldona Wiśniowska. Spotkania odbywają się cyklicznie. Zajęcia dostosowane są do każdej grupy wiekowej pod względem stopnia trudności i zainteresowań. Dzięki współpracy z Panią bibliotekarką dzieci mają możliwość poszerzania horyzontów czytelniczych, a my mamy okazję, by zaszczepić w przedszkolakach miłość do literatury.

ZAJĘCIA RYTMICZNE – rok szk. 2020/2021

W naszym przedszkolu od października 2020 r. prowadzone są zajęcia z rytmiki, które odbywają się w każdej grupie wiekowej, a w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą.. Zajęcia prowadzi p. Jolanta Schmidke, w każdy poniedziałek. Rytmika ma wszechstronny wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, dlatego dzieci uczą się interpretować muzykę poprzez śpiew, taniec, naukę, gry na instrumentach. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, a ich poziom dostosowany jest do wieku
i możliwości dzieci.


ZAJĘCIA Z ROBOTYKI - 23 X 2020 r.

5 listopada 2020 r. w Przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne "Robotyka". Udział w warsztatach rozbudził w dzieciach zainteresowanie fascynującym światem techniki. Podczas warsztatów przedszkolaki rozwijały kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania. Udział w zajęciach pozwolił także umocnić dzieciom wiarę we własne możliwości. KONKURS RODZINNY "PORTRET MOJEJ RODZINY"  – 20 X 2020 r.  

W dniach 20 X 2020r. zakończył się Rodzinny konkurs plastyczny pt.: „Portret Mojej rodziny” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Zgrom. Sióstr Rodziny Maryi im. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Konkurs, skierowany do wszystkich dzieci i ich rodzin z naszego przedszkola. Wzięło w nim udział 33 rodziny. Specjalnie powołana Komisja Konkursowa nagrodziła troje dzieci :

I miejsce otrzymała Alicja W. z grupy dzieci 5- letnich ;
II miejsce przyznano Zuzannie D. z grupy dzieci 6- letnich;
III miejsce uzyskała Ania B. z grupy dzieci 5- letnich

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, wręczone w grupach na specjalnym spotkaniu przez s. Dyrektor . Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, za zaangażowanie i wspaniałe pomysły wykorzystane podczas wspólnej rodzinnej pracy.WARSZTATY „EKSPERYMENTY CHEMICZNE” - 2 X 2020 r.

2 października 2020 r. odbyły się warsztaty "Domowe laboratorium chemiczne". Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach dobrze się przy tym bawiąc kiedy odkrywały zaskakujące właściwości różnych cieczy. Przekazywana   dzieciom wiedza   poprzez bardzo ciekawe eksperymenty uczy je jak działa świat wokół nas.WYCIECZKA DO PRZYLASKU – 23 IX 2020 r.

Korzystając z uroków pięknej jesieni 23 IX 2020r zorganizowaliśmy wycieczkę do Przylasku Hermanowskiego, w której wzięła udział grupa „Sarenek” wraz z wychowawczyniami. Podczas wycieczki dzieci mogły wzbogacić wiadomości na temat drzew, grzybów, zapamiętały kształt i barwy liści oraz drzew. Poprzez aktywne uczestnictwo oraz szukanie owoców wybranych drzew dzieci rozwijały wrażliwość na piękno przyrody. Czas spędzony wspólnie podczas różnych zadań przyczynił się do tego, iż na twarzach dzieci gościł uśmiech przez cały dzień.

 

 
ŚWIĘTO PATRONA NASZEGO PRZEDSZKOLA ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃKIEGO - 17 IX 2020 r. 

17 wrzesień 2020 r. – w tym dniu obchodzimy wspomnienie Patrona naszego Przedszkola – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Z tej okazji cała społeczność Przedszkola – dzieci, rodzice i personel – uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, dziękując Bogu za dar naszego Świętego oraz prosząc przez Jego wstawiennictwo o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w nowym roku szkolnym 2020/2021.

 

© 2024 Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi im. Św. Z. Sz. Felińskiego
ul. Ks. Kazimierza Guzego 4, 35-317 Rzeszów