Misie

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE
 MAJ 2024

1. Puk, puk to ja sztuka

- Poszarzenie wiadomości o instrumentach muzycznych, zapoznanie wyglądu i brzmienia wybranych instrumentów muzycznych, rozwijanie umiejętności przeliczania, tworzenie zbiorów. Rozwijanie zdolności skupienia uwagi podczas działania , wyrabianie wyobraźni muzycznej i koordynacji słuchowo-ruchowej. Kształtowanie odruchu prawidłowej postawy, rozwianie sprawności fizycznej, manualnej i kreatywności.

2. Co w trawie piszczy

Doskonalenie umiejętności słuchania i odpowiadania na pytania. Rozwijanie mowy, określanie znaczenia barwy ochronnej w życiu zwierząt, poznawanie nazw kwiatów i zwierząt na łące, rozwijanie umiejętności liczenia. Rozwijanie umiejętności poruszania się w rytmie muzyki, integracja grupy poprzez zabawę z rówieśnikami. Doskonalenie umiejętności reagowania ruchem na dźwięki muzyczne.

3. W świcie zwierząt

Poszerzanie wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących sawannę, przybliżenie terminu sawanna, rozwijanie mowy, logicznego myślenia, doskonalenie umiejętności liczenia. Poznanie zwierząt zamieszkujących dżunglę, potrafi naśladować ich odgłosy, reaguje na ustalone sygnały, rozwija aktywność muzyczno-ruchową. Doskonalenie sprawności manualnej podczas zabaw z plasteliną, ciastoliną i piankoliną. Zachęcanie dzieci do swobodnych wypowiedzi na temat zwierząt egzotycznych. Przypominanie o prawidłowej postawie ciała podczas zajęć i zabaw. Rozwijanie umiejętności plastycznych, dbanie o porządek wokół swojego miejsca pracy.

4. Moja mama i mój tata

Rozmowa na temat rodziny, roli mamy i taty jaką pełnią w życiu dziecka, o ich bezwarunkowej miłości, rozwijanie mowy podczas opowieści, jak spędzają wolny czas z rodzicami; rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie 4, rozwijanie logicznego myślenia, kształcenie percepcji słuchowo- ruchowej, rozwijanie umiejętności poruszania się w rytmie muzyki.

KATECHEZA :

• Wskazanie na szczególna opiekę Matki Bożej w dziejach narodu polskiego i pieśni do Matki Bożej
  • Poznanie prawy o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa i Zesłaniu Ducha Świętego
  • Kształtowanie postawy radosnego chrześcijaństwa
  • Kształtowanie pobożności maryjnej przez śpiewanie fragmentów Litanii Loretańskiej

WIERSZ „WIOSNA”

Dziś podziękować pragniemy za to

że nam dajecie tyle miłości

Chcemy Wam sprawić same radości

Bo przecież wiemy i Wy wiecie

że was kochamy najbardziej w świecie!

PIOSENKA: W zieleni łąka majowa

1. W zieleni łąka majowa,

gdzieś w trawie świerszczyk się chowa.

Nastroił skrzypce maleńkie,

gra zielone piosenki.

ref. Dla mamy piosenki, dla mamy,

dla mamy piosenki dla mamy.

Dla taty piosenki, dla taty,

dla taty piosenki dla taty.

1. W kolorach łąka majowa,

już od stokrotek różowa.

A od bławatków błękitna,

bo wszystkie kwiaty zakwitły.